Betűméret

  1. Projekt kedvezményezettje: Balassagyarmati Református Egyházközség Érsekvadkerti Református Szórványgyülekezete
  2. Projektazonosító: MFP-EKT/2019-3038752842
  3. Támogatás összege: 4 406 473 Ft
  4. A támogatás mértéke: 100%
  5. A projekt befejezése: 2020. augusztus 31.
  6. A támogatást folyósító: Magyar Államkincstár
  7. A projekt keretében megvalósított tevékenységek

 a, Közösségépítéshez kapcsolódó eszközbeszerzés

1 db elektroakusztikus gitár, 1 db gitártok, 1 db videókamera, 1 db memóriakártya, 1 db külső adattároló (NAS), 1 db merevlemez, 20 db társasjáték, 6 db focilabda, 6 db röplabda, 1 db porszívó, 4 db tollasütő szett, 1 db tollasállvány, 1 db kültéri asztalifoci, 1 db kültéri pingpongasztal, 10 db étkészlet (18 db-os), 10 db evőeszközkészlet (60 db-os), 20 db üvegpohár (6 db-os), 100 db bögre, 40 db kávéscsésze, 20 Biblia és 14 irodai bútor.
A beszerzett eszközök nagy segítséget nyújtottak már a napközi gyermektábor megvalósításában is, ugyanakkor túlmutatnak a pályázati kereteken és a gyülekezet egészének fejlődéséhez járul hozzá.

 b, Napközis gyermektábor szervezése

Napközis gyermektábort szerveztünk 2020. június 22-26. között 30 fő részére, melyen elsősorban az általános iskolai korosztály vett részt. Nagy öröm, hogy a koronavírus ellenére, a nyári időszakban lehetőség adódott a tábor megtartására. A tábor alatt közös és korosztályos bontásokban arról volt szó, hogy a gyermekek hétköznapi életében a személyes Isten kapcsolat, illetve a keresztyén értékek hogyan segítenek a nehézségekkel való megküzdésben. A lelki alkalmak mellett kirándulásokat szerveztünk a környéken, hogy a közvetlen környezethez való kötődés, illetve a kulturális értékeink megismerése a nemzeti identitás megszilárdulásához is hozzájáruljanak. Így jutottuk el az öt nap alatt Katalinpuszta-Szendehelyre; Alsópetény-Romhányba; Csesztvére; Szécsénybe és Magyarnándorba. A hét folyamán a szülők, nagyszülők, régebbi táborozók önkéntes segítségükkel és személyes jelenlétükkel járultak hozzá a tárhoz, melyben a hátrányos helyzetű régi gyermekei teljesen ingyenesen tudtak részt venni.

 c, Közösségszervező alkalmazása

Egyházi közösségszervezőt alkalmaztunk 2019. szeptember-december között Molnár Melinda, 2020. január-augusztus között pedig Molnárné Tóth Erzsébet személyében. Hosszabb ideje rendszeres kapcsolatban vannak a térség reformátusaival, így az időszak elsősorban nem ismerkedésről, hanem aktív kapcsolattartásról, személyes gondozásról, a családos tábor előkészítéséről, annak hirdetéséről, személyes hívásáról szólt. Nagy jelentősége volt a közösségszervezőnek a koronavírus ideje alatt is, hogy távoli kapcsolattartással segítette a közösség működését. Az időszak alatt megszerzett tapasztalatok a projekt lezárása után is rendelkezésre állnak a közösség további fejlesztéséhez.

Lap tetejére