Betűméret

  1. Projekt kedvezményezettje: Balassagyarmati Református Egyházközség Magyarnándori Református Szórványgyülekezete
  2. Projektazonosító: MFP-EKT/2019-3038752916
  3. Támogatás összege: 5 093 530 Ft
  4. A támogatás mértéke: 100%
  5. A projekt befejezése: 2020. augusztus 31.
  6. A támogatást folyósító: Magyar Államkincstár
  7. A projekt keretében megvalósított tevékenységek

 a, Közösségépítéshez kapcsolódó eszközök beszerzése

1 db digitális zongora, 8 db konferenciaasztal, 40 db konferenciaszék, 1 db automata kávéfőző, 4 db könyvespolc, 2 db vízforraló, 12 db irodai bútor.
A beszerzett eszközök nagy segítséget nyújtottak már a családos tábor megvalósításában is, ugyanakkor túlmutatnak a pályázati kereteken és a gyülekezet egészének fejlődéséhez járul hozzá.

 b, Családos tábor szervezése

Családos tábort szerveztünk 2020. július 6 és 12 között Balatongyörökön 30 fő részére. Nagy öröm, hogy a koronavírus ellenére, a nyári időszakban lehetőség adódott a tábor megtartására. A táborban a legkisebbektől a legidősebbekig, illetve az egyedülállóktól a nagycsaládokig voltak résztvevők. A keresztyén témák napi felvetése, azok közös megbeszélése, közösségi éneklés mellett gazdag kulturális és szabadidős programokon keresztül történt a keresztyén és nemzeti identitás formálása, a hazaszeretet erősítése. A többnapos együttlét, mely az otthontól távol vitte a résztvevőket erősítette az egymásra utaltság érzetét, mely hitünk szerint az otthoni hétköznapokban is szorosabb együttműködést és önsegítést jelent. Óriási lehetőség volt ez a hátrányos helyzetben élők számára, hogy a hét napos táborban teljesen díjmentesen tudtak részt venni.

 c, Közösségszervező alkalmazása

Egyházi közösségszervezőt alkalmaztunk 2019. szeptember-december között Molnár Melinda, 2020. január-augusztus között pedig Molnárné Tóth Erzsébet személyében. Hosszabb ideje rendszeres kapcsolatban vannak a térség reformátusaival, így az időszak elsősorban nem ismerkedésről, hanem aktív kapcsolattartásról, személyes gondozásról, a családos tábor előkészítéséről, annak hirdetéséről, személyes hívásáról szólt. Nagy jelentősége volt a közösségszervezőnek a koronavírus ideje alatt is, hogy távoli kapcsolattartással segítette a közösség működését. Az időszak alatt megszerzett tapasztalatok a projekt lezárása után is rendelkezésre állnak a közösség további fejlesztéséhez.

Lap tetejére